Genel

Mükemmel Doğasıyla Nefes Kesen Bir Yer: Garda Gölü

Editör
Yazar Editör

İtalya’nın en büyük gölü olan Garda, büyük ölçekli haritalarda dahi kolaylıkla görülebiliyor: Venedik ve Milano arasında yer alıyor. Alp Dağlarındaki buzulların erimesi ile oluşan bu göl, 51 kilometre uzunluğunda ve toplam 369 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor. En derin yeri 346 metre olan Garda Gölünün etrafında; Verona, Trentino ve Brescia olmak üzere üç ana yerleşim yeri bulunuyor. Göl üzerinde feribot seferleri yapılıyor ve hemen tüm sahillerinde zeytin ile limon ağaçları görülebiliyor.

Garda Water Sports

Burası popüler bir turizm merkezi, zira sahip olduğu eşsiz doğal güzellikler ile ılıman iklim, onu her mevsim ziyaret edilebilir kılıyor. Antik Roma kalıntılarından 2. Dünya Savaşı barınaklarına, cafelerle dolu plajlardan her mevsim yeşil kalan zeytin ve limon ağaçlarına kadar, Garda Gölü keşfedecek çok şey sunuyor. Hepsi bu kadar da değil: göl üzerinde her gün 10 saat boyunca kesintisiz rüzgâr esiyor ve bu da çok sayıda su sporunun yapılabilmesine olanak tanıyor. Russell Coutts, Paul Cayard, Frederik Loof ve Robert Sheidt gibi efsane yarışçılar burada pratik yapıp kendilerini geliştiriyor. Garda Gölünde, düzenli olarak yat yarışları da düzenleniyor.

Garda Gölü Etrafında Görmeniz Gereken Yerler

 Castello Scaligeri

Castello Scaligeri

Adres: Via Guglielmo Marconi, Sirmione, Brescia
Küçük ve huzurlu bir balıkçı kasabası olan Sirmione’de bulunan Scaligeri Kalesi, bölgenin en turistik yerlerinden biri. Bir film dekorunu andıran kale, ufak bir ada üzerinde yer alıyor. Etrafı sularla kaplı olduğundan, sadece kayıklarla ve açılır/kapanır bir köprü vasıtasıyla ulaşılabiliyor. İnşa edildiği 12. yüzyıldan bu yana hemen hiçbir değişikliğe uğramamış: bu durum, hiç savaş görmemiş olmasından kaynaklanıyor. Etrafı lüks spalar ve butik mağazalar ile dolu olan Scaligeri Kalesinin kulelerinden, tüm şehir 360 derece görülebiliyor.

grotte di catullo

Grotte di Catullo

Adres: Piazzale Orti Manara 4, Sirmione, Brescia
Roma villalarının en görkemli örneklerinden birini görmek istiyorsanız, Grotte di Catullo en iyi seçeneklerden biri olacaktır. M.S. 84 – 54 arası yaşamış ünlü Romalı şair Catullus’un evi olan bu villa, gölün hemen kıyısında yer alıyor ve büyüleyici bir manzara sunuyor. Sirmione şehrinden 15 dakikalık bir yürüyüş ile ulaşabileceğiniz villa içerisinde küçük bir müze de yer alıyor.

Arco Kalesi

Arco Kalesi

Adres: Cascata del Varone, Riva, Verona
Kayalıklara oyulmuş, masalsı ve görkemli bir kale olan Arco, Verone şehrinde bulunuyor ve tırmanmayı göze alanları eşsiz bir manzara ile ödüllendiriyor. Bölgenin en yüksek yerlerinden birinde bulunan Arco Kalesi, bir Habsburg Dükü tarafından yaptırılmış ve etrafında dünyanın her köşesinden getirtilmiş ağaçlarla dolu bir orman bulunuyor. Manolya ağaçları ile kaplı bir yolu tırmanarak ulaşabileceğiniz kale, fotoğraf çekmek için de en uygun yerlerden biri.

Arco Kalesi Tırmanış

Yazar Hakkında

Editör

Editör

Bir dakika durun! İtalya’ya mı gitmek istiyorsunuz? O zaman kendinize önce şu soruyu sorun: Aşık mısınız, değil misiniz? Aşıksanız hiç düşünmeden alın sevgilinizi düşün İtalya yollarına. Aşık değilseniz , o zaman aşık olmaya hazır olup olmadığınızı sorun kendinize?

Yorum Yap