Kültür ve Sanat

İtalya’nın Havasını Soluyabileceğiniz En Güzel 10 İtalyan Filmi

Hayat Güzeldir
Editör
Yazar Editör

Tatil için vaktiniz yoksa, İtalya havasını solumanın daha kolay bir yolu var. Sizlere önereceğim 10 İtalyan filmi ile siz de aşk, dram ve heyecan dolu bir dünyaya adım atabilir ve muhteşem İtalya manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz.

Yetenekli Bay Ripley

Filmde Matt Damon, Jude Law, Gwyneth Paltrow gibi yıldızlar rol alıyor.

Yetenekli Bay Ripley
Filmde, New York’ta yaşayan Tom Ripley, arkadaşı Dickie’yi geri getirmek üzere İtalya’ya gidiyor. Dickie’nin yaşamına çok özenen Tom bir müddet sonra onun yerini almak için saplantılı bir ruh haline giriyor. Patricia Highsmith’in dünya çapında çok okunan romanından uyarlanan bu filmde Roma, Napoli, Venedik gibi birbirinden güzel İtalyan şehirlerini görebilirsiniz.

The Italian Job

Soygun filmlerinden hoşlananların kaçırmaması gereken bir film.

İtalyan İşi
İçinde pek çok aksiyonlu soygun sahnesi geçen filmde Mark Wahlberg ve Edward Norton gibi ünlü isimler oynuyor. İtalya’nın Cenova, Trento ve Venedik şehirlerindeki birbirinden güzel sokaklarında geçen takip sahneleri insanı tam anlamıyla büyülüyor.

Mussolini İle Çay

Mussolini ile Çay filminde ünlü İngiliz aktris Maggie Smith rol alıyor.

Mussolini ile Çay
Floransa’nın muhteşem mimarisini görebileceğiniz bu film, İkinci Dünya Savaşı dönemindeki İtalya’nın faşist düzeninden esintiler taşıyor.

Roma Tatili

Roma Tatili, sinemanın kült filmleri arasında yer alıyor.

Roma Tatili
Efsaneler arasında yer alan bu film, Audrey Hepburn’e En İyi Kadın Oyuncu Oscar Ödülü’nü kazandırmasıyla benim için daha da özel bir konuma geliyor. Roma’nın muhteşem görüntüleri ise bir an önce bir Roma tatili planlama isteği yaratıyor!

İngiliz Hasta

İngiliz Hasta, 1992’de yayımlanmış olan Michael Ondaatje romanından uyarlanmış Oscar ödüllü bir film

İngiliz Hasta
İngiliz Hasta benim içimde her zaman dram ve umudu bir araya getiriyor. Sadece muhteşem oyunculukları için bile izlenebilecek olan film, Arezzo, Pienza, Venedik, Roma ve Siena’da seçen sahneleri ile de insanı neredeyse 3 saat boyunca dünyadan koparıyor.

Hayat Güzeldir

1999 Yılında 7 dalda Oscar’a aday olan film, en iyi yabancı film, en iyi erkek oyuncu ve en iyi müzik dallarında bu ödülü kazandı.

Hayat Güzeldir
Yahudi Soykırımı’nın en acı verici yönlerini izleyiciye sunan Hayat Güzeldir, bana her zaman en kötü durumda bile hayatın güzel yönlerine odaklanmam gerektiğini öğretti. Filmi defalarca izlememin bir diğer sebebinin de Toscana’nın muhteşem manzaraları olduğunu söylemeden geçmemeliyim.

Tatlı Hayat

Film, Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülüyle taçlandırılmıştır.

La Dolce Vita
Efsanevi yönetmen Fellini’nin yönettiği La Dolce Vita’da genç magazin gazetecisi Marcello’nun geçirdiği çılgın yedi geceyi izlemek oldukça keyifli. Roma’nın 1960’lardaki muhteşem görüntüleri ise zamanda yolculuk yapma isteği uyandırıyor.

İtalyan Usulü Aşk

İtalyan Usulü Aşk

İtalyan Usulü Aşk
Bu filmdeki Napoli manzaraları beni en az Sophia Loren kadar etkiledi. Hem İtalya’ya hem de aşka doymak isterseniz, mutlaka izleyin derim.

Çalınmış Güzellik

Çalınmış Güzellik filminde Yüzüklerin Efendisi filminden de tanıdığımız Liv Tyler oynuyor.

Çalınmış Güzellik
Bu filmde güzeller güzeli Liv Tyler’ın canlandırdığı Lucy karakterinin İtalya yolculuğunda aile sırlarını bulma çabasını izlerken, Siena ve Toscana’nın şahane manzaraları ile kendinizi kaybedebilirsiniz!

Kızgın Güneş

İtalya’nın Toscana bölgesinin güzelliklerine bu filmde bolca bulabilirsiniz.

Kızgın Güneş
Kocasının ihanetine uğrayan Frances, aşkı yeniden tabii ki İtalya’da buluyor. Film her romantik komedinin yaptığı gibi içinizde pozitif hisler yaratırken, güzel İtalya manzaralarıyla da içinizi ısıtıyor.

Yazar Hakkında

Editör

Editör

Bir dakika durun! İtalya’ya mı gitmek istiyorsunuz? O zaman kendinize önce şu soruyu sorun: Aşık mısınız, değil misiniz? Aşıksanız hiç düşünmeden alın sevgilinizi düşün İtalya yollarına. Aşık değilseniz , o zaman aşık olmaya hazır olup olmadığınızı sorun kendinize?

Yorum Yap