Genel

Futbolun Yakışıklı Çocukları İtalyan Futbolcular

Italian footballer Andrea Pirlo
Editör
Yazar Editör

Yıllardan beri erkekler arasında kadınların futboldan anlamadığına dair bir inanış yayılıp durur. Ancak atom fiziğini dahi anlamakta güçlük çekmeyen kadınların tabii ki futboldan anlamamaları söz konusu değil. Kadınlar futbolla ilgilenmiyor olabilirler ama bu yakışıklı futbolcuları tanımadıkları anlamına gelmez. Avrupa Şampiyonası devam ederken sizler için en yakışıklı İtalyan futbolcuları derlemek istedim. İtalyan futbolcuların stilleri ve karizmaları erkekler için de ilham verici olacaktır diye düşünüyorum.

Italian footballer Paulo Maldini

İtalyan futbolunun efsane oyuncusu Paulo Maldini’yi bu listede ilk sıraya koymasak olmazdı.

Paolo Maldini
Bir dönem İtalyan futbolcu denildiğinde akla ilk gelen Paolo Maldini, mavi gözleri ile kadınları kendine hayran bırakırken, 25 yıl boyunca sadece AC Milan’da oynaması ile de istikrarın temsili oldu. Defansta yer alan Maldini, hem karizması hem de yeteneği ile gönüllerde taht kurdu.

Italian footballer Alessandro Del Piero

Alessandro Del Piero
Berberlere “Del Piero favorisi” kavramını sokan bu İtalyan, Juventus denildiğinde akla ilk gelen futbolcuydu. Her serbest vuruşu ile maçlara heyecan getiren Del Piero, karizması ve gol sevinci ile de kadınlara maç izleme isteği kazandırmıştır.

İtalya Milli Takımının Kalecisi Buffon

Gianluigi Buffon
2001 yılından beri Juventus kalesini istikrarla koruyan Gianluigi Buffon, pek çok erkek çocuğa ilk başta cazip gelmeyen kalecilik pozisyonunu sevdirdi. Görünüş itibari ile tam bir İtalyan erkeği olan Buffon, kadın hayran kitlesini de istikrarla arttırdı.

Italian footballer Francesco Totti

Francesco Totti
Roma denildiğinde akla ilk gelen isim olan Totti, bu popülerliğini 2011 yılında “Avrupa’nın en popüler futbolcusu” seçilerek perçinledi. Totti aynı takımda formasında en çok gol atan futbolcu olması ile gerçekten futbolla ilgilenen izleyicilerin hayranlığını toplarken, dövmeleri ve çekiciliği ile de her daim biraz kötü çocukları seven kadın seyircileri kendine aşık etti.

Italian footballer Andrea Pirlo

Andrea Pirlo
En futbolla ilgilenmeyen kişinin bile mutlaka ismini duyduğu Andrea Pirlo, adeta İtalyan şarabı gibi yaşlandıkça güzelleşiyor. Pirlo İnter, Juventus ve Milan gibi futbol takımlarında oynayarak futbol hayranlarının zihinlerinde, karizması ile de kadın futbol seyircilerinin kalplerinde yer etti.

Italian footballer Luca Toni

Luca Toni
Bayern Munich’te oynamak için Fiorentina’yı terk eden Luca Toni hem Fiorentina taraftarlarının hem de onu izleyen kadınların kalplerini kırdı. Gol sevinci ile hafızalara kazınan Luca Toni, bir gün geri dönmeye karar verdiğinde gözlerine bakıp da onu affetmemek mümkün değil!

Italian footballer Fabio Cannavaro

Fabio Cannavaro
Gelmiş geçmiş en iyi defans oyuncusu olarak tanımlanan Fabio Cannavaro, süratli oluşu, adam markajındaki başarısı ve hava toplarına hakimiyeti ile futbol izleyicilerine inanılmaz keyifli bir maç izleme deneyimi sunuyordu. Şu anda teknik direktörlük yapan Cannavaro mavi gözlerinin delici bakışları ile de pek çok kadın izleyicinin kalbindeki yerini koruyor.

Italian footballer Alessandro Nesta

Alessandro Nesta
Fabio Cannavaro ile birlikte dünyanın en iyi birkaç defans oyuncusundan biri sayılan Alessandro Nesta, Lazio başkanı tarafından en son vazgeçeceği oyuncu sayılıyordu. İtalyan erkeği karizmasının vücut bulmuş hali olan Nesta, kadınlar için de en yakışıklı İtalyan futbolculardan biri olarak kalplerindeki yerini koruyor.

Italian footballer Daniele De Rossi

Daniele De Rossi
Roma’nın efsanevi oyuncusu Deniele De Rossi, attığı efsanevi gollerle Premier Lig de dahil olmak üzere dünyaca ünlü pek çok futbol takımının yakın markajındayken, dövmeleri, karizması ve etkileyici bakışları ile de pek çok kadının hayallerini süslüyor.

Italian footballer Mattia De Sciglio

Mattia De Sciglio
Küçük yaşına rağmen İtalyan liginde fırtına gibi esen Mattia De Sciglio’nun ismi Türk takımlarının transfer listelerinin içinde de sık sık anılıyor. Masum görünümü ve İtalyan erkeklerinin doğal çekiciliğini tek vücutta toplayan Sciglio, şimdiden pek çok kadının kalbini kazandı bile.

Yazar Hakkında

Editör

Editör

Bir dakika durun! İtalya’ya mı gitmek istiyorsunuz? O zaman kendinize önce şu soruyu sorun: Aşık mısınız, değil misiniz? Aşıksanız hiç düşünmeden alın sevgilinizi düşün İtalya yollarına. Aşık değilseniz , o zaman aşık olmaya hazır olup olmadığınızı sorun kendinize?

Yorum Yap