Genel

Euro 2016’da İtalya Milli Takımı’nı Tutmak İçin 10 Neden!

İtalya Milli Takımının Kalecisi Buffon
Editör
Yazar Editör

Heyecanla beklediğimiz 2016 Avrupa Şampiyonası başladı! Yaz aylarını şenlendirecek bu keyifli organizasyonda milli takımımızın bizi seneler önceki kadar heyecanlandırmasını tabii ki çok isterim. Fakat eminim herkesin benim gibi gönlümden geçen bir başka favorisi vardır. Benimki İtalya Milli Takımı! Nedenini ise sizler için 10 maddede sıralandırdım. Keyifli okumalar!

İtalya Milli Takımı Birlik Beraberlik
1. Birlik ve Beraberlik
İtalyan futbol takımı belki Almanlar kadar disiplinli ya da Brezilyalılar kadar doğal yetenekli değil. Fakat Akdeniz insanının gözlerini yaşartacak kadar birlik beraberlik duygusuna sahipler. Takımın birbirine sahip çıkması ve yeri geldiğinde öfkelerini de samimi olarak ortaya koymaları tam bizlerin içindeki Akdeniz ruhuna göre!

2. Sürpriz Faktörü
Avrupa Şampiyonası galiplerine bahisler yatırılırken pek de fazla kişi İtalyan milli takımı kesin kazanır görüşünde değil. Bence şampiyonayı esas heyecanlı hale getiren de bu. Belki İtalyanlar çok kişinin favorisi değil ama grupları bir bir aşmaya başladıklarında futbolcuların coşkusunu izlemek için bile takımı tutmaya değer!

Balotelli gol sevinci
3. İtalyan İnsanının Gol Sevinci
Hayatlarındaki her duyguyu drama halinde yaşayan İtalyan insanını kendime çok yakın hissediyorum! Bu nedenle İtalyan milli takımı her bir grubu aştıkça tribünlerde yer alan taraftarların coşkusunu da en az maçların kendisi kadar izlemek istiyorum. Hakeme kızdıkları zaman sinirlendiklerini de görmek istediğimi inkar edemem.

İtalya Kupa Sevinci
4. Üçüncü Sıçrayışa İnanmak
İtalyanlar 1968 yılından beri Avrupa Şampiyonası kupasını kaldıramadılar. Bu zamana kadar pek çok defa çeyrek final, yarı final ve 2 kere de final oynadılar. Son Avrupa Şampiyonası’nda 2.kez final oynayan İtalyanların bu yıl üçüncü kez final oynamaları durumunda kupayı alamayacaklarına inanmam için neden yok.

İtalyan Milli Takımı Teknik Direktörü Antoni Conti
5. Teknik Direktör Antonio Conte
Bir zamanların Juventus’unun efsane futbolcusu Antonio Conte, delici bakışları ve karizmatik pozları ile ben de dahil olmak üzere pek çok kişiye efsanevi Don Carleon’u anımsatmıştır. Chelsea’nin teknik direktörlüğünü yapan bu sert İtalyan’ın milli takımını hangi yöntemlerle motive edeceğini merak etmiyor değilim.

İtalyan Futbolcu Materazzi
6. Dövmeler!
İtalyan milli takımının favorim olmasının futbol dışı faktörleri de yok değil. Daniele De Rossi, Mario Balotelli ve Claudio Marchisio gibi İtalyan futbolcuların gol sevinci yaşarken formalarını çıkarttıklarında göreceğimiz muhteşem dövmelerini heyecanla bekliyorum.

İtalyan stili takım elbise
7. İtalyan Stili
Moda denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden biri olan İtalya’da, maçlara katılan futbolcu eşlerinin bir kısmı formalarla arz-ı endam edecek olsalar da, geri kalanlarının neler giydiğini görmek için sabırsızlanıyorum. Tabii ki futbolcuların saç ve sakal modelleri de her daim modaya uygun.

Italian Foods
8. İtalyan Yemekleri
Bir Avrupa Şampiyonası maçı için seyahat edecek olursam gitmek isteyeceğim ülke İtalya olur! Muhteşem lazanyalar, pizzalar ve makarnalar da şampiyonanın bonusu olarak yiyeceğim İtalyan yemekleri olarak futbol keyfimi ikiye katlar. Bu arada sadece İtalya milli takımını daha da büyük bir inançla desteklemek için evime pizza da söyleyebilirim.

İtalya Milli Takımının Kalecisi Buffon
9. Buffon Etkisi
İtalya’nın efsanevi oyuncusu Buffon, yıllar geçse de ne yeteneğinden ne de karizmasından hiçbir şey kaybetmiyor. Futbolla ilgili olan, olmayan herkesin ismini en az bir kez duyduğu Buffon’u desteklemek için bile İtalyan milli takımı şampiyonanın favorisi olabilir.

İtalya'da Yaz

İtalya’nın sahil şeridi yaz tatilinde deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını çıkarmak için oldukça uygundur.

10. İtalya’nın Havası ve Suyu
Bu madde sevgili kadın futbol seyircileri için. Tam olarak neden kaynaklandığı çözülememiş olsa da İtalyan erkeklerinin çok yakışıklı ve karizmatik oldukları yadsınamaz bir gerçek. Adeta tüm İtalyan erkeklerinin içinden yakışıklılıklarına göre seçilip takıma yerleştirilmiş gibi görünen İtalyan futbolcularını izlerken bana hak vereceksiniz.

Yazar Hakkında

Editör

Editör

Bir dakika durun! İtalya’ya mı gitmek istiyorsunuz? O zaman kendinize önce şu soruyu sorun: Aşık mısınız, değil misiniz? Aşıksanız hiç düşünmeden alın sevgilinizi düşün İtalya yollarına. Aşık değilseniz , o zaman aşık olmaya hazır olup olmadığınızı sorun kendinize?

Yorum Yap