Amalfi Capri Sardinya Toscana

Dünyaca Ünlü İtalya Plajları

Dünyaca Ünlü İtalya Plajları
Editör
Yazar Editör

Her yanı masmavi bir denizle çevrili olan İtalya’nın, sakin koylar ve turist kaynayan plajları ile benzersiz bir sahil şeridi bulunuyor. İtalya’nın hemen hemen her plajında tablo güzelliğinde manzaralara şahit olabilmek mümkün. Temmuz ve Ağustos ayları en kalabalık dönem olsa da, İtalya plajları her mevsim farklı bir güzelliğe sahip bulunuyor. Sizin için seçtiğimiz en meşhur plajlara, aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Amalfi Plajları

Amalfi Sahilleri

Salerno’daki Amalfi bölgesi, bir dizi küçük balıkçı kasabasına ev sahipliği yapıyor. Bu bölgedeki sahil ve plajları daha önce gördüğünüze emin olabilirsiniz: pek çok Hollywood filmi, Amalfi Sahilindeki plajlarda çekilmiş bulunuyor. Eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan bölgede, iki meşhur plaj var: Fornillo ve Spiaggia Grande. Her ikisi de halka açık. Antik Yunanlıların dahi yaz tatili yapmak için tercih ettiği bu bölgede keşfedilmemiş, bakir bir plaj bulma olasılığınız çok düşük. Ancak bölgedeki hemen her plaj, hayalinizdeki yaz tatili için mükemmel bir seçenek teşkil ediyor.

Capri Adası Plajları

Capri Adası

Güney İtalya’daki Sorrento yarımadasında bulunan Capri, kayalık ve dağlık bir ada. Dünya sosyetesinin ve Hollywood yıldızlarının tatil yeri olarak biliniyor. Adanın kuzey tarafındaki en iyi plaj, Bagni di Tiberio. Güney tarafında ise, Marina di Mulo. Capri’deki plajlar halka açık, ancak giriş yapmak için küçük bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ücrete havlu ve şezlonglar dâhil.

Toskana Plajları

Toskana

Eğimli tepeleri, harika şarapları ve klasik İtalyan kültürü ile bilinen Toskana, aynı zamanda beyaz kumlu plajlara da ev sahipliği yapıyor. Batı Toskana’da bulunan Maremma bölgesi, masmavi ve berrak bir su barındıran neredeyse 100 kilometre uzunluğunda bir kıyı şeridine sahip. Castiglione della Pescaia ise, yelken ve rüzgâr sörfü gibi su sporlarının bulunduğu uygun fiyatlı bir sahil kasabası. Scuba dalışı yapmayı seviyorsanız, Monte Argentario’nun koylarını tavsiye ederiz. Bu bölgelerdeki her plaj halka açık ve birbirinden güzel – hangisini tercih ederseniz edin, büyüleyici bir deneyim yaşayacaksınız.

sardunya plajlari

Sardunya Adası

Sardunya’nın kuzeydoğusu, yaklaşık 35 kilometre uzunluğundaki bir kıyı şeridine sahip. Bölgedeki hemen hemen tüm plajlar da bu kıyı şeridinde bulunuyor. Cala di Volpe özel plajı, bunların en güzellerinden biri ancak giriş yapabilmek için bir tekne yolculuğuna çıkmanız gerekiyor – plaja karayolu ile ulaşılamıyor. The Prince’s Beach veya Spiaggia del Principe, tercih edebileceğiniz diğer plajlar arasında. Ancak Sardunya’daki plajların sadece Nisan ve Ekim ayları arasında açık olduğunu unutmayın.

Yazar Hakkında

Editör

Editör

Bir dakika durun! İtalya’ya mı gitmek istiyorsunuz? O zaman kendinize önce şu soruyu sorun: Aşık mısınız, değil misiniz? Aşıksanız hiç düşünmeden alın sevgilinizi düşün İtalya yollarına. Aşık değilseniz , o zaman aşık olmaya hazır olup olmadığınızı sorun kendinize?

Yorum Yap