Milano Moda

A’dan Z’ye Milano Alışveriş Rehberi

Milano Alışveriş Rehberi
Editör
Yazar Editör

Modanın başkentlerinden biri olan Milano, sadece kültür turizmi için değil, alışveriş için de son derece uygun bir destinasyon. Global firmalardan yerel markalara kadar pek çok seçenek, Milano sokaklarında sizleri bekliyor. Bu yazımızda, Milano’nun en özgün ve en seçkin mağazaları ile alışveriş yapmak için en uygun yerlerin neresi olduğundan bahsedeceğiz.

10 Corso Como

10 Corso Como

Adres: Corso Como, 10, 20154

Çalışma Saatleri: 10:30 – 01:00

Corso Como alışılmışın dışında bir mağaza. İki katlı bu binada minik bir bahçe ve bir teras katı bulunuyor. Mağaza içerisinde kitaplar, sanat eserleri, ev aksesuarları ve hem yeni, hem de eski moda koleksiyonlarından oluşan pek çok kıyafet bulabilirsiniz. Hiçbir ürünün fiyatı çok pahalı değil ve hepsi de belirli bir kalite seviyesinin üzerinde. Mağazanın içinde dolaşmak bile çok özel bir deneyim olabiliyor.

Excelsior Milano

Excelsior Milano

Adres: Galleria del Corso, 4, 20122

Çalışma Saatleri: 10:00 – 20:30

7 katlı bu binada erkek giyim, kadın giyim ve ev eşyaları bulunuyor. Milano’nun önde gelen mağazalarından biri olan Excelsior, oldukça seçkin bir alışveriş deneyimi sunuyor. Dries Van Noten, Visvim, Gucci ve Yeezy gibi seçkin tasarımcıların ürünlerini uygun fiyat etiketleri ile bulabilirsiniz. Şık ve modern bir mağaza olan Excelsior, tüm gününüzü ayırmanızı gerektirecek kadar büyük.

antonia milano

Antonia

Adres: Via Cusani, 5, 20121

Çalışma Saatleri: 10:00 – 19:30

600 metrekarelik bir alana yayılmış bu mağaza, son derece seçkin ve lüks bir alışveriş deneyimi sunmak için tasarlanmış. Gucci, Balenciaga, Christian Louboutin, Yeezy ve Givenchy gibi global markaların yanı sıra, Milano’ya özgü “Palm Angels” gibi yerel markalar da bulunabiliyor. Fiyat etiketleri oldukça pahalı, ancak gerek marka zenginliği, gerekse de sunulan hizmetin kalitesi rakip tanımıyor.

via montenapoleone milano

Via Montenapoleone

Adres: Via Monte Napoleone Caddesi

Çalışma Saatleri: Değişken

Via Montenapoleone bir mağazanın değil, bir caddenin adı. Milano’nun en önemli alışveriş caddesi olarak kabul edilen Via Montenapoleone; Gucci’den Prada’ya, Givenchy’den Valentino’ya kadar pek çok büyük tasarım markasının mağazalarına ev sahipliği yapıyor. En yeni hazır giyim trendlerini ve tasarım kıyafetlerini bulabileceğiniz cadde üzerinde, aynı zamanda en iyi İtalyan deri ürünleri de bulunabiliyor.

Gallerie Vittorio Emanuele

Gallerie Vittorio Emanuele II

Adres: Piazza del Duomo, 20123

Çalışma Saatleri: 24 saat açık

1867 yılında açılan Gallerie Vittorio Emanuele II ile ilgili daha önce de bir yazı hazırlamıştık. Dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olarak kabul edilen bu sokağın üzeri tamamen kapalı ve Prada’nın dünyadaki ilk mağazası da (1913 yılında açılmış) burada bulunuyor. Louis Vuitton ve Gucci’ye ait mağazalar da sokak içerisinde yer alıyor. Gallerie Vittorio Emanuele II o kadar etkileyici bir tasarıma sahip ki, içinde gezinmek bile size çok farklı bir deneyim yaşatıyor.

Yazar Hakkında

Editör

Editör

Bir dakika durun! İtalya’ya mı gitmek istiyorsunuz? O zaman kendinize önce şu soruyu sorun: Aşık mısınız, değil misiniz? Aşıksanız hiç düşünmeden alın sevgilinizi düşün İtalya yollarına. Aşık değilseniz , o zaman aşık olmaya hazır olup olmadığınızı sorun kendinize?

Yorum Yap